Neprobádaný Ješov 

  • délka: 50 km
  • převýšení: 439 m
  • doporučený čas: 3,5 hod
  • obtížnost trasy: 3

Pěkná vyjížďka do Zábřežské vrchoviny, která neurazí aneb způsob "Jak si zasloužit pivo na Sobáčově." 

Nejdříve se musíte po cyklotrase dostat do Mladče k jeskyním, kde se napojíte na červenou turistickou trasu. Té se budete držet až do Pateřína, odkud vás čeká táhlý výstup do Kovářova. Při stoupání, před vjetím do lesa, ale na chvíli zastavte a otočte se, abyste si užili krásný výhled na Jeseníky. 

Jakmile se dostanete do Kovářova, můžete pokračovat dále po červené nebo si odpočinout u tamního malebného rybníčku s posezením (na mapě bod 4). Z Kovářova je to už jen kousek do Ješova*, kde začíná ta nejpříjemnější část cesty. Po romantické projížďce místními alejemi se napojíte na modré turistické značení U Dubového vrchu, odkud vás čeká krásný přírodní trailový sjezd do Loučky (pozor na konečnou část před vjetím na zpevněnou cestu). Pěkný sjezd vás čeká následně také do Choliny, odkud se už vydáte po málo frekventované silnici do Sobáčova na vytouženou odměnu. 

Zpět do Uničova se vrátíte stejnou cyklotrasou přes Mladeč a zmrzlina v Doubravském dvoře může být ideální sladkou tečkou na konec.

Trasa není vhodná pro treková kola, ale s trochou odvahy se dá na trekovém kole absolvovat.


* Ješovské aleje

Místní aleje jsou pěkné, ale stejné. Pro dostatečný požitek z jízdy doporučujeme projet pouze první část "Školní aleje" (viz. mapa) a vrátit se kousek po silnici do Ješova.