Křížem krážem Sovineckem

  • délka: 43 km
  • převýšení: 543 m
  • doporučený čas: 3 hod
  • obtížnost trasy: 3

Krásná vyjížďka do kopců Přírodního parku Sovinecka od Jana Bendu určitě potěší lovce místních kopců. 

Tato trasa v sobě kombinuje naše dva tipy (Sovinec a Zvon - ráj pro MTB) do jedné výživné vyjížďky, po které vás i zabolí nohy. 

Vyráží se směrem na Dlouhou Loučku a dále do Valšova dolu, odkud po zelené vystoupáte na hrad Sovinec. Stejně jako u našeho tipu (Sovinec) budete pokračovat do Křížova, kde se však na začátku sjezdu do Paseky ze zelené trasy odpojíte na neznačenou lesní cestu (na mapě bod 8).  

Zde vás čeká také největší výzva této trasy - vystoupat 100 m dlouhý kopeček, abyste se dostali na vrstevnici, po které dojedete až k silnici směrem na Huzovou. Háček je v tom, že tento "kopeček" má poněkud větší převýšení a nebude ostuda, když vás v polovině jeho větší sklon donutí sesednout z kola. Tato část trasy také prověří vaši jezdeckou techniku, protože terén je zde pěkně přírodní, v letních měsících může být i poněkud zarostlý. Naštěstí je tato cestička používána občas pro koňské vycházky, takže se nebojte úplné džungle. 

Další část trasy vás dovede už sjízdnějším terénem do Mutkova, odkud se kolem vysílače Vysoká Roudná dostanete ke slibovanému hladkému sjezdu po asfaltu až ke Sterlisku, odkud budete pokračovat po žlutomodrém turistickém značení opět přírodním terénem až do Řídeče.* 

Z Řídeče se lesní zpevněnou cestou dostanete do Paseky, kterou projedete za humny a po silnici se vracíte zpět do Uničova. 

Trasa není vhodná pro treková kola. 


Děkujeme Janu Bendovi za jeho tip. 

-----------------------------------------------------------------------------------

*Chtete-li si sjezd ještě více okořenit, můžeme pro inspiraci doporučit cestu dolů podle naší trasy Zvon - ráj pro MTB.