Čuráček s bonusem

  • délka: 49 km
  • převýšení: 509 m
  • doporučený čas: 4 hod
  • obtížnost trasy: 3

Krásný přírodní výlet ke studánce "U Čuráčka" pod Rýmařovem s následným dlouhým pozvolným sjezdem je prostě to, co hledá každý cyklista. A když k tomu přidáte začáteční bonus v podobě utajeného bike parku pod Křivou pro fajnšmekry, má tahle trasa opravdu vše.

Nejdříve se po cyklostezce dostanete do Dlouhé Loučky. Na jejím konci se dáte směrem na Křivou a v první serpentině odbočíte na zelenomodrou turistickou trasu, která vás dovede do Valšova. Nyní vás čeká největší stoupání po neznačené cestě na vrchol Lesný, kde se napojíte na červenou a sjedete do Rešova. Zde doporučujeme udělat krátkou zastávku na regionální pivo Rešovský Korbel (na mapě bod 11). 

pozn. v letních měsících je po dosažení vrcholu Lesného část červené trasy značně zarostlá a objíždí se napravo po poli. Většinou tam jsou i vyjeté koleje, tak na chvíli zpozorněte.

Poté sjedete po polní a lesní cestě k hornímu toku Rešovských vodopádů, odkud vystoupáte po zelené na Skály (pozor na odbočku u bodu 13, ale i kdybyste ji přejeli, napojíte se na zelenou o trochu výše). Ze Skal vás čeká krátký úsek po silnici až k Čuráčkovi, čímž pro vás stoupání končí.

Po naplění bidonů vás čeká slibovaný sjezd po běžkařské modré až k hlavní silnici vedoucí z Rýmařova. Po silnici však ujedete jen pár desítek metrů, načež se napojíte nalevo na lesní cestu, kde vede žluté značení, které na mapě ještě není znázorněno, ale je tam. Díky tomuto příjemnému lesnímu sjezdu zapomenete na veškeré trápení v kopcích. Na trase ještě jednou přejedete hlavní silnici na závěrečný sjezd až do Valšova, odkud se po cyklostezce vrátíte do Dlouhé Loučky a stejnou trasou jako na začátku zpět do Uničova.

Trasa není vhodná pro treková kola.

BONUSOVÉ TRAILY

(inspirováno: Tomáš Krček)

Pro opravdové "fajnšmekry" si můžete začátek trasy opepřit skrytým bike parkem pod Křivou. Při stoupání z Dlouhé Loučky neodbočíte na zelenomodrou turistickou trasu, ale budete pokračovat po silnici o serpentinu výše. Na silnici následně uvidíte červenou šipku doprava, která vás střemhlav pošle na tamní bike park pro zkušené bikery. Skoky, klopénky, boule...mají to opravdu pěkně udělané.

POZOR! Tato část je pro opravdu zkušené bikery, proto prosíme o maximální opatrnost.

Po projetí se napojíte zpět na zelenomodrou, odkud pokračujete směr Valšov.